Początki włoskich maszyn pakujących

W 1949 roku założyciel firmy CAM Antonio Martelli, w małym warsztacie przy Via della Salita, tuż obok Porta San Vitale w Bolonii, zaprojektował i zbudował pierwszą maszynę automatyczną do produkcji portfeli, która cięła i zgrzewała plastik, z których powstawały portfele. Ta maszyna została sprzedana do firmy REGIS a Antonio rozpoczął pracę nad kolejnymi maszynami różnego rodzaju.

W następnych latach firma CAM rozpoczęła projektowanie i produkcję pierwszych włoskich kartoniarek, których głównym elementem innowacyjnym było ostrze do otwierania kartoników, zaprojektowane i opatentowane przez Antonio. Był to prosty mechanizm z podwójnym ostrzem montowanym na zawiasach, który po wsunięciu do wnętrza złożonego kartonika otwierał go i wstępnie kształtował.

Na początku lat pięćdziesiątych firma CAM bardzo szybko się rozwijała i rozpoczęła swoją ekspansję do innych krajów.

W 1966 r. Guglielmo, syn Antonia, podjął pracę ojca i rozpoczął budowę nowego zakładu w Rastignano, który funkcjonuje do dziś.

Z biegiem lat rozszerzył się również asortyment maszyn CAM, dzięki czemu firma może zaoferować  kompletne linie pakujące dla wszystkich sektorów przemysłu, w tym farmaceutycznego, kosmetycznego i spożywczego.

Dziś marka CAM jest bardzo dobrze znaną na całym świecie grupą i składa się z 14 zakładów produkcyjnych, 19 biur sprzedaży działających w 27 krajach i 15 oddziałów serwisowych, które są w stanie zapewnić wsparcie techniczne w każdym kraju świata.

W tym roku grupa CAM kończy 73 lata i aby uczcić miejsce, w którym rozpoczęła swoją działalność i gdzie znajduje się jej siedziba, wzięła udział w tworzeniu „PIANORO Vecchio e Nuovo” nowej książki Roberto Vitali, która opowiada historię integracji przeszłości i teraźniejszości.

Różne określenia – te same urządzenia

W trakcie naszej działalności spotkaliśmy się już z wieloma różnymi określeniami i nazwami wykorzystywanymi w celu opisania danego rodzaju urządzenia. Poniżej znajdziecie przykłady jakich można użyć w przypadku maszyn blistrowych i kartoniarek. Maszyny blistrowe ? A...

czytaj dalej

SLP – nowy wykrojnik do maszyn blistrowych CAM

Nowy model wykrojnika stworzony w Partena S.p.a. (CAM), lidera w projektowaniu i konstruowaniu maszyn do blistrowania i termoformowania. SLP wypuszcza jedynie dobre blistry na taśmę wyprowadzającą. Przeprowadzone analizy i staranne projektowanie pozwoliły...

czytaj dalej