PVX | szybka kartoniarka pozioma o ruchu taktowym

Schemat działania

Opis maszyny

Kartoniarka pozioma z konstrukcją balkonową i ruchem taktowym umożliwiająca automatyczne pakowanie w kartoniki z prędkością w zakresie od 100 do 200 taktów na minutę.
Kartoniarka PVX charakteryzuje się bardzo kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu można ją ustawić także w małych zakładach produkcyjnych.

Kartoniarka PVX :
• Ultrakompaktowy układ
• Duża autonomia magazynku kartoników i łatwy dostęp (ładowanie od góry)
• Konstrukcja balkonowa z oddzieleniem części mechanicznej od strefy obsługi produktu
• Jedna pojedyncza osłona pozwalająca na wygodny i szybki dostęp do strefy pakowania
• Łatwe czyszczenie i konserwacja

System pobierania i rozkładania kartoników z 2-częściową głowicą obrotową o ruchu ciągłym, napędzaną przez krzywki o zamkniętym profilu pozwala pracować przy prędkości zerowej.
Umożliwia wstępne i całkowite przełamanie kartonów w czasie dłuższym niż cykl maszyny.

Każda część systemu rozkładania kartoników składa się z dwóch ramion z przyssawkami, które ciągnąc sąsiednie powierzchnie kartonu, gwarantując pewne otwarcie, niezależnie od używanej gramatury kartonu, a nawet w przypadku kartoników o przekroju kwadratowym.

Krzywkowy system zamykania nowej generacji o ruchu ciągłym, zapewnia płynne zamykanie wypełnionych produktem kartoników.
Największym atutem tego systemu jest łatwość w demontażu podczas zmiany formatu. Operator linii zamienia gotowe moduły krzywek dla wymaganego formatu. Nie jest wymagana żadna regulacja. Gwarantowana jest powtarzalność jakości końcowego opakowania.

Produkty

layout

zakres formatowy maszyny