HV | szybka kartoniarka pozioma o ruchu ciągłym

Schemat działania

Opis maszyny

Automatyczna kartoniarka pozioma model HV, w której strona operatora pozwala na wygodne załadowanie magazynku kartoników jednocześnie zapewniając dużą jego pojemność.

Liniowa konstrukcja daje operatorowi doskonały dostęp do wszystkich obszarów maszyny.

Zastosowanie konstrukcji balkonowej pozwala na oddzielenie części napędowych od obszarów obsługi produktu/kartonu, a w rezultacie swobodę w wykonywaniu czynności konserwacyjnych oraz przede wszystkim pomaga w utrzymaniu czystości zgodnie z normami GMP.

System pobierania i rozkładania kartoników z 5-częściową głowicą obrotową o ruchu ciągłym, napędzaną przez krzywki o zamkniętym profilu pozwala pracować przy prędkości zerowej.
Umożliwia wstępne i całkowite przełamanie kartonów w czasie dłuższym niż cykl maszyny.

Każda część systemu rozkładania kartoników składa się z dwóch ramion z przyssawkami, które ciągnąc sąsiednie powierzchnie kartonu, gwarantując pewne otwarcie, niezależnie od używanej gramatury kartonu, a nawet w przypadku kartoników o przekroju kwadratowym.

Zastosowanie kasetek transportowych pozwala na wprowadzenie produktów o nieregularnych kształtach czy rozmiarach.
Możliwość zastosowania górnych płytek popychacza o zróżnicowanej długości, umożliwia doskonałe wprowadzanie ulotek i podobnych elementów do kartonu, niezależnie od charakterystyki obsługiwanego produktu.
Szeroka gama dostępnych podajników produktów obejmuje wszystkie możliwe wymagania dotyczące opakowań w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym.

Firma CAM opracowała i opatentowała nowy system zamykania kartonów, który daje możliwość, przeprowadzenia zmiany formatu bez konieczności korzystania z usług wyspecjalizowanego technika.
Podobnie jak w przypadku wszystkich maszyn CAM, HV jest również wyposażona w system Mechanical Memory®, przekształcający całkowitą zmianę formatu w serię szybkich i wstępnie ustawionych operacji, które mogą być wykonane przez niewykwalifikowany personel, eliminując potrzebę doregulowania.

Produkty

layout

zakres formatowy maszyny