SMP | pozioma kartoniarka zbiorcza

Schemat działania

Opis maszyny

Maszyna kartoniarka zbiorcza SMP to oryginalna monoblokowa maszyna pakująca o nowej i nowoczesnej konstrukcji, przeznaczona do pakowania produktów w małe i średnie kartony zbiorcze. Szczególnie dobrze sprawdzająca się w sektorach farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym.

Maszyna została zaprojektowana z założeniem ogólnej kompaktowości, dostępności i łatwości zmiany formatu przy jednoczesnym zachowaniu standardów CAM – solidności i niezawodności.
Konstrukcja balkonowa, z oddzieleniem części mechanicznych od obszaru obsługi produktu, umożliwia łatwy dostęp do maszyny od strony operatora. Prosty i niezawodny system formowania, przenoszenia i zamykania kartonów połączony ze sprawdzonym systemem grupowania i układania produktów sprawia, że ​​maszyna jest wyjątkowo niezawodna i bardzo wydajna.
Zamknięcie kartonu może być wykonywane za pomocą taśmy klejącej lub poprzez nałożenie kleju termotopliwego bądź winylu.
Podobnie jak w przypadku większości maszyn CAM, kartoniarka zbiorcza SMP jest wyposażona w system Mechanical Memory®, który redukuje całkowitą zmianę formatu do serii prostych korekt ze stałymi i określonymi punktami odniesienia, które mogą być wykonane w ciągu kilku minut nawet przez niewykwalifikowanego operatora i bez konieczności użycia specjalnych narzędzi.
Kartoniarka SMP może być opcjonalnie wyposażona w np.: zaklejarkę z zakładką taśmy na całym obwodzie kartonu, urządzenie do znakowania kartonów, głowicę do aplikowania etykiet, drukarkę etykiet, itp.

layout

zakres formatowy maszyny